Бесплатна достава за нарачки над 1800 денари

Најпопуларни производи

Погледни ги нашите најпопуларни производи

Promotional Image
Рачно изработен накит

Изработка на накит од сребро и филигран

Филигранот е стар занает кој се користел за изработка на најраскошен накит од сребро. Самата изработка на филигранот е долготраен процес. За изработка на филигранот се употребува сребрена жица во најразлични дебелини, големини и форми. Прво среброто се стопува во шипка, потоа почнува процесот на истенчување во жица. Најчесто се истенчува до дебелина од 0.8мм до 0.25мм во зависност за што се користи.

Погледни повеќе
Promotional Image
Рачно изработен накит

Изработка на накит од епоксидна смола

Сите парчиња накит од епоксидна смола се уникатни и рачно изработени. Сите дизајни се оригинални и авторски. Секое парче е рачно насликано со боја, но често користиме и златни и сребрени ливчиња, светки и други додатоци. Површината на која сликаме е од дрво. Дизајнот и формата на самата дрвена површина ја цртаме компјутерски, а потоа ја сечеме ласерски. Пред да се наслика, дрвената површина се заштитува со специјален намаз.

Погледни повеќе

Најпродавани производи

Погледни ги нашите најпродавани производи

Newsletter

Претплати се на нашиот Newsletter!

Внеси ја твојата е-маил адреса и добивај ги најновите информации.

© 2024 Vendor x Атеље Сиена   

Vendor Logo